Intencje Mszalne  6.07.2020 - 12.07.2020

16.00 - Msza święta ślubna

18.00 - 1/ + Feliks Zmyślony

2/ - Z ok. urodzin z podziękowaniem Ojcu Pio i św. Antoniemu za opiekę,

zdrowie z prośbą o zdrowie, opiekę, błog. Boże na następne lata

Sobota - 11  lipca

17.00 - W 1 rocznicę urodzin Helenki

18.00 - 1/ + Jan Kondela w 2 rocznicę śmierci

2/ + Zofia w 5 rocznicę śmierci, Józefa, Leszka Konarskich i zmarłych z

rodziny wypychów

Niedziela - 12  lipca

8.00 - 1/ + Ewę Nurską, Feliksa, Jadwigę, Jana Mikołajewskich, Stanisławę

Kornobis, Jadwigę, Jana, Ignacego, Jana Marciniaków

2/ -  Za parafian

9.30 - 1/ + Jana, Franciszka, Stanisława i Władysława Niewiadów,

Romana Koterbę Jana Zięciaka

2/ + Tadeusza Wudarczyka

11.00 - 1/ + Jana, Mariannę, Kazimierę, Jana Kondelów i zmarłych z rodziny

2/ + Bronisław Dziasek

W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
18 MAJA 2019 – 26 WRZEŚNIA 2020 ROKU

• W rzeczywistości pierwsza wzmianka o kościele pochodzi z 1400 roku, kiedy to proboszczem był zakonnik Maciej. Wcześniej, w roku 1421, Olbracht z Cielczy i Pleszewa ufundował w kościele altarię, czyli drugi ołtarz, pod wezwaniem NMP i św. Katarzyny, który poświęcił biskup poznański Andrzej Gosławski. Kościół św. Małgorzaty w Cielczy przechodził burzliwe koleje losu. Po roku 1618 (dokładnej daty nie znamy) kościół stracił samodzielność, stając się filialnym kościoła św. Wojciecha w Wilkowyi. Odtąd proboszczowie wilkowyjscy byli proboszczami cieleckimi, a kościół w Cielczy określano jako "Ecclesia filialis in villa Czelcza" (kościół filialny we wsi Cielcza). W połowie XVII wieku umieszczono w kościele obraz Matki Boskiej Cieleckiej – patronki od gradobicia, wszelkich żywiołów i chorób. Obraz został namalowany przez nieznanego artystę, który na swym dziele pozostawił jedynie datę. W roku 1837 zrujnowany kościół św. Małgorzaty został zlicytowany, a drewno sprzedane za 8 talarów. Od tego czasu, aż do roku 1913, mieszkańcy Cielczy uczęszczali na nabożeństwa do kościoła w Wilkowyi.