PLAN NAWIEDZENIA

Plan nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy”
powitanie: 18 lipiec 2019 r.
pożegnanie: 19 lipiec 2019 r.
Parafia pw. św. Małgorzaty w Cielczy

16.15

Zbieranie siê wiernych w kościele pw. św. Małgorzaty w Cielczy.

Czuwanie przed przyjazdem/przyjęciem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

16.45-17.00

Formowanie procesji z uczestnictwem zaproszonych gości i wszystkich wiernych.

Wymarsz z kościoła pw. św. Małgorzaty w Cielczy do Figury Serca Jezusowego (w centrum wsi).

do 17.30

Oczekiwanie wiernych przy Figurze Serca Jezusowego (modlitwa, śpiew).

17.30

Przyjazd obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Przekazanie Obrazu z Parafii pw. św. Walentego w Radlinie.

Przemarsz procesji z obrazem i wszystkimi honorami do kościoła pw. św. Małgorzaty w Cielczy.

18.00

Msza św. na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Msza św. odpustowa ku czci św. Małgorzaty – patronki kościoła w Cielczy. Spowiedź od 20.30 do końca nawiedzenia (szczegóły podczas nabożeństw).

Po Mszy św. a przed Apelem Jasnogórskim czuwanie indywidualne.

Adoracja indywidualna obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

21.00

Apel Jasnogórski (ok. 0,5 godziny).

Po Apelu Jasnogórskim a przed modlitwą za zmarłych: czuwanie młodzieży szkolnej z klas VII i VIII,  młodzieży gimnazjalnej, młodzieży pracującej oraz studentów.

23.00

Modlitwy za zmarłych (ok. 1 godziny).

24.00

Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych (ok. 1 godz.) z udziałem księży z Dekanatu Nowomiejskiego oraz księży pracujących w Parafii pw. św. Małgorzaty w Cielczy. Przewodniczy Ksiądz Rafał Wagner.

Po Mszy św. adoracja według ustalonego harmonogramu.

Adoracja: 1 Róża Matek + 1 Róża Ojców + ul. Poznańska

Adoracja: 2 Róża Matek + 2 Róża Ojców + ul. Piaskowa

Adoracja: 3 Róża Matek + 3 Róża Ojców + ul. Szkolna

Adoracja: 4 Róża Matek + 4 Róża Ojców + ul. Sienkiewicza

Adoracja: 5 Róża Matek + 5 Róża Ojców + ul. Jarocińska

Adoracja: 6 Róża Matek + 6 Róża Ojców + ul. Cmentarna i ul. Wąska

7.00

Godzinki (ok. 1 godziny).

Adoracja: 7 i 8 Róża Matek + ul. Harcerska, ul. Maratońska i ul. Sportowa

9.00

Msza św. dla chorych (ok. 1 godziny).

Adoracja: Cząszczew I.

11.00

Msza  św. dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, młodzieży pracującej, studentów oraz matek w stanie błogosławionym (ok. 1 godziny).

Adoracja: Cząszczew II.

Adoracja: 9 i 11 Róża Matek + ulica Łąkowa, ul. Leśna

Adoracja: 10 Róża Matek + ul. Polna + ul. Nowa

15.00

Koronka + Różaniec

Czuwanie, czas indywidualnej adoracji.

16.00

Msza św. na pożegnanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

16.45/17.00

Poęegnanie oraz wyjazd obrazu - przejazd do Kolniczek ustaloną trasą:
Cielcza – Mieszków – Szypłów – Jadwigów – Kolniczki.

W ARCHIDIECEZJI POZNAÑSKIEJ
18 MAJA 2019 – 26 WRZE¦NIA 2020 ROKU