Szkolna 11  +48 509 724 555   kancelaria@parafiacielcza.pl A A A  

I rocznica śmierci ks. Krzysztofa Rozmiarka

sobota, 09-07-2022


Są chwile i ludzie, których się nie zapomina. Spoczywaj w pokoju.

Ksiądz proboszcz Krzysztof Rozmiarek pochodził z okolic Krotoszyna. Do seminarium wstąpił po dwóch latach studiowania chemii na Politechnice Poznańskiej. Później był kapelanem więzienia i wikarym m.in. w Rawiczu i Luboniu. Probostwo w Cielczy objął w 1999 roku. W ciągu 14 lat dał się poznać jako dobry gospodarz, człowiek skromny, będący dla parafian - jak to wyrazili w swoich życzeniach - drogowskazem, który na rozstaju dróg biegnących przez życie wskazuje im tę właściwą drogę.
    Od czasu do czasu księdza proboszcza, jako honorowego członka OSP w Cielczy, można było spotkać w strażackim mundurze. Znane było zamiłowanie księdza proboszcza do sportu, szczególnie chętnie kibicował Lidze Mistrzów.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM